MAKİNELİ ÜRETİM ELEMANLARI ÇEŞİTLERİ

KİLİTLİ PARKE TAŞI

Dış mekanların en çok kullanılan parke taşı olan Kilitli Parke Taşı, alışılmış biçimiyle dış zeminlerin vazgeçilmez döşeme taşı olarak kendini kanıtlamıştır. Birçok toplu konut alanlarında rahatlıkla kullanılan ve her türlü mimariye uyum sağlayan Kilitli Parke Taşı, sağlamlığının yanı sıra dekoratif görünümüyle de ihtiyacınıza en iyi ve en ucuz şekilde cevap verebilmektedir.

HOLLAND PARKE TAŞI

Genelde tretuvarlarda, yeşil alan yaya yollarında ve parklarda sıkça kullanılmaktadır. Araç trafiğine maruz kalan alanlarda pek tercih edilen bir ürün değildir. Değişik şekillerde döşenebilir. Çağdaş Kentlerin vazgeçilmez bir ürünü olarakta tanımlayabiliriz. Üretim yelpazemizde yer verilen bir üründür. Farklı renk seçenekleriyle ve yüzey bazalt kaplamalı çeşitleriyle müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır.


BAHÇE TİPİ BORDÜR TAŞIKaldırım ve refüjleri yoldan ayırmak ve yol yüzeyine gelen suları yağmursuyu sistemine yönlendirmek vb. amaçlarla kaldırım ve refüj kenarlarına dizilen çeşitli boy ve kesitlerde betondan imal edilen yapı elemanlarıdır.

BELEDİYE TİPİ BORDÜR TAŞIBu tür bordür taşları genel olarak yaya yollarının ana yollardan ayrılmasında ve yeşil alanların araç yollarından ayrılmasında kullanılmaktadır.


YAĞMUR OLUĞUYağmur olukları; bordür ve parke taşı kaplaması arasında yağmur sularını toplayan bir hat oluşturmak için kullanılırlar.

BACA TABAN ELEMANIKanalizasyon ve altyapılarda yönlendirme/dağıtım olarak kullanılmaktadır. 200-300-400-500-600(mm) olarak ürün gamımızda yer almaktadır.


BETON BORU

Caddeler, sokaklar, parklar, bahçeler, apartmanlar, otoparklar, endüstriyel alanlar olmak üzere tüm kanalizasyon ve çevre düzenleme inşaatlarında, altı yapı denilince en çok kullanılan malzemelerdendir.

GÖVDE BİLEZİĞİ

BACA KONİK ELEMANI

BİMS BLOK

Pomzadan imal edilen yapı malzemelerinin en önemlisi bims bloklardır. Bims bloklar yüksek ısı ve ses yalıtımı, yüksek mukavemet göstermeleri ve depreme dayanıklı mekânları en ucuza mal etme gibi özelliklerinden dolayı sektörün vazgeçilmezlerinden olmuştur. Bims bloklarla inşaası yapılan binalarda yüksek ses ve gürültülere karşı sessiz ortamlar meydana getirilmektedir. Pomza ve mamulü bims bloklarda homojen olarak dağılmış eşsiz doğal boşluklu yapısı, hafifliği, kristal suyu içermemesi, ısı ve sese karşı mükemmel yalıtım özelliği gibi niteliklerinden dolayı, kullanım miktarı her geçen sene artma tirendi göstermektedir. Ayrıca, yapısal konfor, gürültünün neden olduğu stres ve fazladan enerji tüketimi ve bunun neticesinde meydana gelen hava kirliliği açısından, yapılarda bu hammaddenin kullanılmasında birçok faydalar getireceği görülmüştür.

PARSEL BACA ELEMANLARI

Pis su bağlantı hatları inşaatında bina çıkışlarına kontrol ve müdahale amaçlı konan bacalara Parsel Bacası denir. Adından da anlaşılacağı üzere o parsele ait ve parselin sınırları içerisinde kalan müstakil bir imalattır.

ENTEGRE CONTALI BETON BORU

Beton veya Betonarme Borulara üretim sırasında özel sızdırmazlık contası takılarak imal edildiğinden contanın ters dönmesi veya sıkışması gibi önceden yaşanan sızdırmazlık sorunlarının önüne geçilmiş olur.